Personale

Kontor

Vita Jessen

Skoleleder

mail:  vita@oestskolen.dk

Faglærer i engelsk, håndarbejde og specialundervisning.

Bor i Hobro.

 

Dorte Haals Christensen

mail: dorte@oestskolen.dk

Skolesekretær

 

Marlene Brønnum

mail: marlene@oestskolen.dk

Skolesekretær

 

Undervisning

Helene Jacobsen

mail: helene@oestskolen.dk

Klasselærer for Børnehaveklasse

 

Tine Hjøstrup

mail: tine@oestskolen.dk

Klasselærer for 1./2. klasse

 

Lone Yde Jensen

Klasselærer for 3./4. klasse.

Faglærer i samfundsfag

 

Birgitte Hall

Klasselærer for 5./6. klasse

 

Hans Peter Rasmussen

mail: hprforedrag@gmail.com

Klasselærer for 7./8. klasse.

Faglærer i dansk, tysk, geografi, historie, filosofi, drama, musik, sang og folkedans

 

Vita Jessen

mail:  vita@oestskolen.dk

Klasseleder for 9./10. klasse.

Susanne Rasmussen

Faglærer

 


Ingelise Jensen

Eurytmilærer

 

Jette Krarup Mendes

Specialundervisning

 

Pedel

Lars Erik Hansen

mail: lars@oestskolen.dk

Pedel

 

Skolefritidsordning

Mille Gunnergaard

Afdelingsleder

 

Mette Kristensen

Pædagog

 

 

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Thanks to Best CD Rates, Wicked Eugene and Registry Booster Review
Experience by: XAR