Personale

Kontor


Vita Jessen

Skoleleder

mail: vita@oestskolen.dk

Faglærer i engelsk, håndarbejde og specialundervisning

Bor i Hobro

Dorte Haals Christensen

Skolesekretær

mail: dorte@oestskolen.dk

Marlene Brønnum

Skolesekretær

mail: marlene@oestskolen.dk

Undervisning


Helene Jacobsen

Klasselærer for Børnehaveklasse

mail: helene@oestskolen.dk

Tine Højstrup

Klasselærer for 1./2. klasse

mail: tine@oestskolen.dk

Lone Yde Jensen

Klasselærer for 3./4. klasse

Faglærer i samfundsfag

Birgitte Hall

Klasselærer for 5./6. klasse

Hans Peter Rasmussen

Klasselærer for 7./8. klasse

mail: hprforedrag@gmail.com

Faglærer i dansk, tysk, geografi, historie, filosofi, drama, musik, sang og folkedans

Vita Jessen

Klasselærer for 9./10. klasse

mail: vita@oestskolen.dk

Susanne Rasmussen

Faglærer

Ingelise Jensen

Eurytmilærer

Jette Krarup Mendes

Specialundervisning

Pedel


Lars Erik Hansen

Pedel

mail: lars@oestskolen.dk

Skolefritidsordning


Mille Gunnergaard

Afdelingsleder

Mette Kristensen

Pædagog

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Thanks to Best CD Rates, Wicked Eugene and Registry Booster Review
Experience by: XAR